Tarix: 18 Dec 2022 | Baxılıb: 244
Venesiyanı qısamüddətli ziyarət etmək ödənişli olacaq
Venesiyanın səlahiyyətliləri 2024-cü ilin yazından etibarən şəhərə bir günlük ziyarət üçün turistlərdən adambaşına 5 avro haqqı tətbiq etmək qərarına gəliblər. "2024-cü ildə təcrübə müddəti təxminən 30 gün davam edəcək
Bakı otellərinin populyarlığı Rusiyada iki dəfə artıb
Bakı otellərinin populyarlığı Rusiyada iki dəfə artıb. Bu barədə Rusiyanın "OneTwoTrip" səyahət planlaşdırma xidməti məlumat yayıb. Xidmətin ekspertləri 2023-cü ilin iyun-avqust ayları arasında otel sifarişlərin
Turizm Agentliyinin strukturuna daxil olmayan tabeliyindəki qurumların siyahısına dəyişiklik edilib
Azərbaycan Respublikası Dövlət Turizm Agentliyinin strukturuna daxil olmayan tabeliyindəki qurumların siyahısına dəyişiklik edilib. xəbər veirr ki, Baş nazir Əli Əsədov bununla bağlı müvafiq qərar imzalayıb. Dəyişiklikl
Florensiyada "Airbnb" xidmətindən istifadə qadağan edilib
İtaliyanın Florensiya şəhərində turizm məqsədilə qısamüddətli mənzil kirayəsi xidmətləri göstərən "Airbnb" şirkətinin fəaliyyəti qadağan olunub. Bu barədə Florensiya Şəhər Şurası qərar qəbul edib. Florensiya mer
Kosmik turizm 60 milyon dollara başa gəlir
Bakıda keçirilən 74-cü Beynəlxalq Astronavtika Konqresi çərçivəsində oktyabrın 6-da Beynəlxalq Astronavtika Federasiyasının təşkilatçılığı və "Azərkosmos"un tərəfdaşlığı ilə "Astronavtlar sessiyası: "Kosmosu
Azərbaycan 2026-cı ildə yerli turistlərdən gələn gəlirləri ₼10 mlrd.-a çatdırmağı hədəfləyir
Bu ilin 8 ayında ölkəmizə 1 milyon 344 mindən çox səfər olub. Bunu Dövlət Turizm Agentliyinin sədri Fuad Nağıyev Azərbaycan Turizm Agentlikləri Assosiasiyasının illik fəaliyyətinin yekunlarına dair konfransda deyib. O bildiri
Azərbaycana turist axını - 34% ARTIB
Bu ilin yanvar-avqust aylarında Azərbaycana 183 ölkədən 1 343,7 min nəfər və yaxud ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 33,8 % çox əcnəbi və vətəndaşlığı olmayan şəxs gəlib. bu barədə Dövlət Statistika Komitəsinə istinadə
Dünyanın ən gözəl kəndi turistlər üçün yeni qayda tətbiq edib
Avstriyanın Hallstatt kəndi turistlərin sayını məhdudlaşdırmaq üçün onlara biletlər təqdim edir. Bu barədə "The Times" nəşri məlumat yayıb. Alp dağlarında gölün sahilində yerləşən bu kənd Avstriyanın ən mənzərəl
Batabat gölünün yaxınlığında turistik mərkəz yaradılacaq
Naxçıvanda müxtəlif turizm növlərinin (qış, kənd, eko və s.) inkişaf etdirilməsi və turizm atlasının hazırlanması nəzərdə tutulub. Bu, Baş nazir Əli Əsədovun sərəncamı ilə təsdiqlənən "Naxçıvan Muxtar Respublikasını
ustalar avto hisseler arenda masinlar kondisoner ustasi ucuz evler satdiq ikinci el ev esyalsri paltaryuyan ucuz tap az uşaq çarpayısı turlar.az masinlar kombi ustasi skripka nagara sintezator akustik gitara gitara tibb bacisi kurslari qapilar